Katarzyna Stokłosa psychoterapeuta

Mgr psychologii, psychoterapeuta

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych doświadczających dyskomfortu w obszarze życia seksualnego, zaburzeń nastroju, lęku, mających trudności z kontrolą emocji, problemy w relacjach z innymi, odczuwających pustkę, brak satysfakcji w życiu. Pracuje z osobami w kryzysie emocjonalnym związanym z rozstaniem, żałobą, utratą pracy oraz z doświadczeniem przemocy.

Psychoterapeuta psychodynamiczny w trakcie całościowego szkolenia w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, którego jest członkinią. Ukończyła studia podyplomowe Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując na dziennym oddziale psychiatrycznym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych z rozpoznaniem zaburzeń osobowości, nastroju, lękowych, psychosomatycznych, choroby afektywnej dwubiegunowej oraz zaburzeń psychotycznych.

Współpracuje z organizacją pozarządową gdzie udziela bezpośredniej pomocy psychologicznej osobom w kryzysie oraz z doświadczeniem przemocy. Przez wiele lat praktykowała na oddziale rehabilitacji neurologicznej, zajmując się diagnozą i terapią neuropsychologiczną oraz w ośrodku interwencji kryzysowej, udzielając profesjonalnej pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.

Pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji.